Opublikowano: 14 listopada 2016

Jaki rozmiar ekranu wybrać dla video broszury?

Wybór rozmiaru ekranu video broszury wydaje się prosty… im większy tym lepszy! Jak to w życiu, rozmiar nie zawsze jest najważniejszy.

Rozmiar ekranu video broszury LCD to jedna z głównych składowych ceny wideo broszury, dlatego warto rozważnie podejść do tego zagadnienia przygotowując specyfikację zamówienia.

W tym miejscu na pewno warto przypomnieć jakie opcje mamy do wyboru oraz poznać krótką charakterystykę ekranów jakie mamy w naszej ofercie, ekrany LCD naszych video broszur mają następujące rozmiary:

  • 2,4 cala – ekran ten przeznaczony przede wszystkim dla wideo wizytówek
  • 2,8 cala – rozmiar ekranu również przeznaczony przede wszystkim dla wideo wizytówek
  • 4,3 cala – standardowy ekran LCD, łatwo dostępny oraz w przystępnej cenie
  • 5 cali – nieco większy ekran LCD od 4,3 cala, łatwo dostępny oraz w dostępnej cenie, naszym zdaniem jest to idealne rozwiązanie dla większości zleceń
  • 7 cali – duży ekran HD zajmujący większość strony formatu A5, opcja droższa niż wszystkie powyższe, głównie z uwagi na to, iż liczba ekranów tego typu na rynku bywa ograniczona
  • 10,1 cala – największy i najdroższy ekran LCD w rozdzielczości HD, ekran ten instalujemy wyłącznie w dużych wideo broszurach formatu A4, podobnie jak w przypadku ekranu 7 cali, często zdarza się, że liczba ekranów dostępnych na rynku jest ograniczona co ma wpływ na dostępność i duże wahania cen.

Reasumując, naszym zdaniem ekran LCD 5 cali będzie idealnym rozwiązaniem dla większości zleceń. Ekran ten jest łatwo dostępny, a stosunek rozmiaru do ceny jest tutaj znacznie lepszy niż w przypadku innych dostępnych opcji. Ekran ten nie jest ani za duży ani za mały, zajmuje on około 40% powierzchni wideo broszury w formacie A5 , przez co pozwoli Państwu efektownie zaprezentować materiał wideo, a pozostała dostępna przestrzeń może zostać zgrabnie wykorzystana za pomocą ciekawego projektu graficznego strony z ekranem LCD.

Państwa przekaz reklamowy będzie właściwie taki sam w przypadku ekranu LCD 5 i 7 cali, także jeżeli budżet jest ograniczony to warto zastanowić się nad wyborem nieco mniejszego rozmiaru ekranu w celu optymalizacji kosztów.

 

Pobierz ulotkę reklamową